تفاوت موتور برق و دیزل ژنراتور از نوع کارکرد و محل استفاده زرآب

کارخانه موتور برق هواسدان یکی از پیشتازان صنعت موتور برق در زمینه نوآوری، کیفیت، دوام و تنوع می باشد.

و دربرخی مدلهای دیگر، روغن به صورت مستقیم با بنزین مخلوط می شود ودر باک موتور ریخته میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت آموزه ها و به مقاله  چگونه موتور برق یا ژنراتور برق مناسب انتخاب کنیم؟ در این باره مراجعه نمایید. از مزایای استفاده از این نوع موتور برق ها در دسترس بودن بنزین و همچنین طول عمر مفید بالای دستگاه می باشد که سبب افزایش فروش این محصولات نسبت به مدل های دیگر ژنراتور شده است.

رگلاتور ژنراتور، برق تولید شده را تقسیم می کند و خرابی آن می تواند علت برق ندادن موتور برق بنزینی باشد. در صورتی که رگلاتور دچار آسیب شده باشد، ممکن است دو حالت رخ دهد.

برای کار های کوچک و استفاده در منازل و مناسب بافت شهری، موتور برق تک فاز می تواند گزینه بهتری برای ما باشد. موتور برق سه فاز با ولتاژ ۳۸۰ معمولا برای مصارف صنعتی و ابزار های سنگین نیز مورد استفاده قرار می گیرد. موتورهای برق رونیکس را چطور خریداری کنیم؟برای خرید موتور برق های بنزینی رونیکس و دیگر ابزار ساخت این برند، به عاملیت‌های مجاز فروش این شرکت در اقصی نقاط کشور مراجعه کنید.موتور برق بی صدا هم وجود دارد؟بله. به نسبت نیاز کاربر انواع موتور برق تولید و روانه بازار شده است.

· روغن را چک کنید

۷- برای استفاده اولین بار از ژنراتور بگذارید دستگاه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روشن باشد قبل از اینکه به بار وصل کنید. ۵- مسدود کننده را موتور برق بنزینی کوچک به سمت چرخش موتور قرار دهید و اگر موتور روشن نشد در حالت نیمه قرار دهید تا موتور به آرامی روشن شود و به حالت چرخش در آید.

برای خرید موتور برق لانسین ۴۳۰۰ و بهره مندی ار تخفیف ویژه این ژنراتور برق به با واحد فروش تماس برقرار نمایید. یکی از عوامل مهمی که در انتخاب و خرید موتور برق موثر و راه گشا است، فاکتور میزان کارکرد موتور برق بنزینی، ساعات کاری و توانایی آن است. این ساعات معمولا در موتور برق بنزینی به صورت مداوم و به طور متوسط ما بین ۴ تا ۵ ساعت است. لازم به ذکر است که این میزان در انواع موتور برق ها متفاوت است؛ معمولا برندهای ژاپنی دارای قدرت بیشتری بوده و می توانند زمان فعالیت خود را تقریبا تا ۸ ساعت افزایش دهند.

موتور برق های چینی به ودلیل وجود تنوع بالا، برای کاربردهای مختلف خانگی و صنعتی انتخاب خوبی هستند.

همچنین، موتور برق های صنعتی به دلیل نیاز به قدرت بالا و اجرای پیوسته معمولاً بزرگتر و سنگین‌تر از موتور برق های بنزینی معمولی هستند. یکی از مزایای موتور برق هواسدان 9000D-G-ATS، نصب و راه اندازی راحت آن می باشد.

در ادامه مشخصات فنی، مدل‌ها، برندها، نحوه بررسی و بهترین قیمت خرید انواع موتور برق خانگی ارائه گردیده است. موتور برق ها با توجه به تک فاز یه سه فاز بودن می توانند دارای قیمت های متفاوتی نیز باشند. تفاوت موتور های سه فاز با تک فاز در جریان آمپر و ضریب قدرت است که این میزان در موتور های سه فاز عدد کمتری را نشان میدهد.

در نتیجه صدای این نوع ژنراتور برق پایین بوده و برای استفاده در شرایط مختلف نظیر ساختمان مسکونی و مراکز درمانی مناسب است.

گاهی اوقات قطعی‌برق یا عدم دسترسی به برق در مناطق مختلف، سبب تعطیلی موقت کسب و کارها یا اختلال در صنایع مختلف می‌شود. بنابراین ادامه فعالیت‌های مختلف صنعتی، تجاری یا کشاورزی نیازمند راه اندازی مجدد جریان برق است. این دستگاه ها با تولید انرژی الکتریکی در مواقع ضروری این معضل را برطرف کرده است.

هرچقدر توان موتور بالاتر باشد میزان برق تولیدی آن نیز بیشتر می باشد. در قسمت تامین ولتاژ (ژنراتور) نیز با حرکت موتور برق مقدار ولتاژ تنظیم می شود.

نحوه محاسبه توان موتور برق بنزینی :

در صورت خرابی (سوختن) سنسور، در اکثر خودروها موتور خاموش شده و روشن نمی‌شود. مهم است که ژنراتور خود را در شرایط مناسب و آماده‌به‌کار نگه دارید.

موتور برق

اگر دستگاه، برچسب نمایش ولتاژ نداشت، هیچ جای نگرانی نیست فقط کافی است به جدول زیر مراجعه کنید و وات مصرفی دستگاه‌های خود را پیدا کنید. موتور برق ها هر کدام کاربرد ها و تفاوت های خاص خود را دارد در جدول زیر به مشخصات فنی موتور برق ها می پردازیم.

موتور برق یا ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.[۲] این انرژی مکانیکی از سوختن بنزین، گاز، یا گازوییل به وجود می‌آید.

اصلی ترین بخش هر موتور برق ، نیروی محرکه آن می باشد، که وظیفه این تجهیز در موتور ژنراتور برق تامین توان مکانیکی مورد استفاده می باشد.

انتخاب موتوربرق با زمان عملکرد مناسب

اگر قصد خرید یک موتور برق را دارید، تا اینجا با اینکه موتور برق چیست، ساختار موتور برق، مکانیزم موتور برق، کاربردهای موتور برق و…

درجه اشتعال نفت بین ۳۷ تا ۵۰ درجه می ‌باشد در حالی که درجه اشتعال بنزین ۲۰ است. همچنین، گروه هیوندای موتور در زمینه‌های دیگری نیز فعالیت می‌کند، از جمله تولید قطعات خودرو، انرژی تجدیدپذیر، انبارهای انرژی، ماشین‌آلات صنعتی، سفینه‌سازی و تجهیزات راه‌آهن. به تثبیت کننده ولتاژ موتوربرق AVR یا می (Automtic Voltage Regulator) گویند.

موتور برق

موتور برق دیزلی یا همان گازوئیلی از نوع موتورهای احتراق داخلی هستند که در دو نوع تک سیلندر و دو سلیندر راهی بازار می شوند.

در انتخاب موتور برق بنزینی، بایست به توان، کارایی، مصرف سوخت و ظرفیت مخزن سوخت توجه نمود. همچنین، نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای موتور برق های بنزینی مهم می باشد.

موتور برق بنزینی را می توان رایج ترین و شاید پراستفاده ترین نوع موتور برق قلمداد کرد.

  • برای سرویس فیلتر هوا می‌توانید آن را با آب و صابون بشویید و سپس آن را خشک کرده و در جای خود قرار دهید.
  • در پایان نیز یک فیلم از اجزای موتور برق های گازسوز مشاهده نمایید.
  • موتور برق های دسته دوم  که صدای بیشتری تولید می کنند و دارای توان بالاتری می باشند همچنین وزن بالاتری  داشته و اکثرا از چرخ برای حمل این موتور ژنراتور ها استفاده می شود ، که آنها را با نام ژنراتور برق می شناسیم.
  • همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این موتور بنزینی است، ظرفیت مخزن آن ۲۵ لیتر است، توان ظاهری آن 8 کاوآ و توان حقیقی‌اش ۶٫۵ کیلووات است.

خرید مستقیم از مغازه ها یکی از هیجان انگیز ترین  نوع خرید می باشد. چون شما از نزدیک موتور برق را مشاهده و با دیگر محصولات مقایسه خواهید کرد. ممکن است فروشندگان موتور برق های دیگری را به شما معرفی کنند دقت کنید که در دام فروشندگان نیفتید و حتما با دلایل منطقی بهترین موتور برق را انتخای کنید نه با حرف فروشنده . قبل از خرید حتما در اینترنت تا می توانید اطلاعات در مورد موتور برق هواسدان کسب کنید.

صدای موتور برق اکثر اوقات علل متعددی دارد و تنها ناشی از یک نویز الکتریکی یا مکانیکی نیست. برای شناسایی علت اصلی نویز و تعیین فرکانس آن، از آنالیز FFT استفاده می شود.

این موتوربرق به دلیل نوع سوخت ،کم مصرف می باشد و باعث کاهش آلودگی هوا میشود و دارای هزینه های کمتری نسبت به نوع بنزینی می باشد.از دیگر امکانات این دستگاه بی خطر بودن این دستگاه است.

این دسته از ژنراتورها به علت توان بالایی که دارند و
مدت زمان زیادی که به تامین برق می‌پردازند نسبت به دیگر ژنراتورها قیمت بالاتری
دارند. موتور برق‌های صنعتی نسبت به نوع خانگی توان
بالاتری داشته و برای تامین برق شرکت‌ها و سازمان‌ها از آن استفاده می‌شود. موتور برق بنزینی 3500 هواسدان، به صورت هندلی راه اندازی می شود و ظرفیت سوختی که برای آن در نظر گرفته شده است، حدود 15 لیتر است.

استفاده از گازشهری، عدم آلودگی و کم مصرف بودن از ویژگی های ارزشمند و برجسته موتور برق گازی است.

اگرچه از موتور برق های دیزلی و بنزینی برای تولید برق اضطراری استفاده می شود ، اما می توان گفت که هر کدام با توجه به نوع سوخت شان متفاوت عمل می کنند.

همواره کنترل نوسان ولتاژ، به طور خودکار ولتاژ ترمینال خروجی ژنراتور را در یک مقدار تنظیم شده حفظ می کند. در مکانی حضور دارید که از موتور برق برای موارد اضطراری استفاده می شود. معمولا در این مورد می توان به این موضوع قطعی برق در فصل تابستان اشاره کرد که در این مواقع بخشی از مشاغل صنعتی یا دارویی یا هر گونه مشاغلی که نیاز مبرم به برق را نیز دارند می توانند از موتور برق استفاده کنند.

ولی موتور برق های اینورتری بخاطر سیستم کارکرد موتوری که دارند، صدای بسیار کمی تولید می کنند. به طور کلی هر کجا نیاز به تامین انرژی برق داشته باشیم، از موتور برق استفاده می‌کنیم. کاربردهای موتور برق را می‌توانید در مراکز صنعتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، منازل و…

ولی قیمت موتوربرق های بنزینی نسبت به موتورهای گازوییلی کمتر است. باید در نظر داشت موتوربرق های گازوییلی نسبت به موتورهای بنزینی راندمان بالاتری در تبدیل سوخت به انرژی دارند. یعنی با مقدار سوخت مساوی موتوربرق های گازوییلی مدت زمان بیشتری کار ‌می‌کنند و از این لحاظ به صرفه‌تر هستند. برای روشن کردن این موتور-ژنراتورها باید یک طناب را با دست کشید و موتور را چرخاند.

قدرت خروجی دستگاه باید برق موردنیاز شما را برای ساعت‌های کاری موردنیاز فراهم کند.

در چنین شرایط جوی، طبیعی است که استانداردهای حفاظتی موتور مورد استفاده باید پاسخگوی رطوبت بالای منطقه باشد. در ویدیو زیر جزئیات فنی موتور برق SKN3200 را مشاهده خواهیم نمود و با شکل ظاهری آن آشنا خواهیم شد.

اعمال تعرفه های سنگین گمرکی و محدودیت واردات مستقیم به دلیل تحریم ها، در قیمت موتور مولد برق نیز تأثیر مستقیم گذاشته است. شهرستان بانه در استان کردستان نیز به همین دلیل تبدیل به یکی از مراکز اصلی فروش موتور برق در برندهای مختلف شده است. ساعات کار هر دینام تولید برق در طول روز ارتباط مستقیمی با عملکرد بهینه و طول عمر آن دارد.

به طور خلاصه، با مطالعه این مقاله، خوانندگان می توانند با داشتن اطلاعات کافی، تصمیم بهتری در خصوص انتخاب بهترین موتور برق برای نیازهای خود بگیرند. با توجه به مقایسه با رقبا، مارک های برتر بهبودهای قابل توجهی را در زمینه های مختلف نمایان می کنند. در این راستا، تجارب موفق در استفاده از موتورهای این مارک ها در صنایع مختلف نیز مورد بررسی قرار گرفت. با این تحلیل ها، خوانندگان قادر به انتخاب بهترین مارک موتور برق بر اساس نیازها و متغیرهای خود خواهند بود.

دسته دیگری از موتوربرق‌ها وجود دارند که مجهز به سیستم استارت اتوماتیک هستند. این موتوربرق‌ها قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند؛ اما به‌محض قطعی برق، به‌صورت خودکار روشن‌شده و برق را به دستگاه‌های منزل یا محل کار شما می‌رسانند. نحوه انتخاب موتوربرق باید به‌گونه‌ای باشد که بیشترین امکانات متناسب با بودجه شما را فراهم کند. اگر برق محل کار یا زندگی شما مرتباً قطع می‌شود، استفاده انتخاب ژنراتور مناسبی که به طور خودکار روشن و خاموش شود، تصمیم هوشمندانه‌ای است.

در این بخش، به رایج‌ترین پرسش‌ها درباره موتور برق پاسخ می‌دهیم. در این بخش، مواردی را درباره نگهداری از موتور برق بیان می‌کنیم که باید به آن‌ها توجه کنید. مدار الکتر‌یکی تابلوی ژنراتورهای اضطراری دستی متنوع است، اما اصول کاری آن‌ها مشابه آن چیزی است که گفتیم. قبل از اینکه موتور را روشن کنید، وضعیت سوخت و روغن را بررسی کنید.

حداکثر وات، برقی است که ژنراتور می­‌تواند برای مدت کوتاهی تولید کند. برقی موردنیاز یک موتور هنگام راه‌اندازی یک مثال خوب از حداکثر وات است. کاما جزو تولیدکنندگان معتبر ژنراتور چینی است که محصولات خود را با توان‌های مختلف عرضه کرده است. برای انتخاب یک ژنراتور مناسب، محصولات کاما را در لیست گزینه‌های احتمالی خود قرار دهید.

مدل های دوگانه سوز موتور برق جنسیس را می‌توانید در لیست قیمت موتور برق خانگی گاز سوز مشاهده کنید.

  • این در حالی است که با توجه به قیمت بالاتر بنزین نسبت به دیزل ، استفاده از موتور برق های بنزینی در طولانی مدت، هزینه زیادی به همراه دارد.
  • شاید بارزترین تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی در مصرف سوخت باشد.
  • معمولاً فضایی خشک و خنک و دور از خانه، مواد قابل اشتعال و دیگر سوخت‌ها پیشنهاد می‌شود.
  • امروزه تولیدات کارخانه هواسدان بر چندین بخش تبدیل شده و شامل موتور برق، موتور ، پمپ آب و دستگاههای کاشت و برداشت محصولات کشاورزی می باشد که در چین و 80 کشور دیگر به فروش می رسد.
  • بهترین کار، خرید از نمایندگی رسمی هر برند ترجیحا در شهر تهران است.

البته فراموش نکنید که هر چه مخزن بزرگ تر باشد وزن موتور نیز بیشتر می شود . آیا تا به حال از خود پرسیده اید که موتور برق چیست؟ موتور برق را می‌توانید در مکان‌های مختلفی مانند مراکز صنعتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، اداره‌ها، وسایل نقلیه مانند قطار و کشتی، و حتی در منازل برای تامین برق ببینید.

طیف وسیعی از موتورها به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می شوند که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما نیاز به دستگاهی دارید که بتوانید به واسطه آن کارهای روزمره و نیاز کوتاه مدت خود به انرژی الکتریکی را برطرف نمایید. خرید اینترنتی انواع موتوربرق در فروشگاه اینترنتی آی ناین امکان پذیر میباشد.

برای خرید و مشاوره در مورد انواع موتور برق گرین پاور با ما تماس بگیرید. صدای زیاد از معایب موتور برق ها می باشد  که در موتور برق های کم صدای گرین پاور با تکنولوژی جدید این مشکل تا حد زیادی با بهینه سازی موتور و عایق کاری آن صدای موتور تا حدزیادی رفع شده است. بله شما می‌توانید لوازم‌خانگی و دستگاه­‌های خانگی را به یک ژنراتور قابل‌حمل وصل کنید، اما نه همه به طور هم‌زمان. اگر می‌خواهید یک ژنراتور قابل‌حمل را به سیستم سیم­‌کشی خانه خود وصل کنید، یک برق­کار مجاز بگیرید تا یک سوئیچ انتقال برق دستی را باتوجه‌به کدهای برق نصب کند.

ژنراتور هواسدان 4500، با وزن 40 کیلوگرم و داشتن دسته به راحتی قابل حمل می باشد. موتور برق بنزینی سایلنت هواسدان، موتور برق بدون صدا با با برد اینورتر، با میزان صدای بسیار کم، وزن مناسب که در 3 مدل ارائه شده است.

سنسور دریچه گاز خودروی شما نیز می تواند در این ایراد دخیل باشد. توصیه می شود برای رفع این ایراد حتما به یک متخصص یا کارشناس خبره مراجعه نمائید.

موتور برق هواسدان 9000، موتور برق بنزینی سه فاز، تک فاز با سیم یپچی صد در صد مس می باشد. موتور برق هواسدان H9000 ، دارای 8.5 کیلووات توان ماکسیمم، 7.5 کیلووات توان دائم با جریان خروجی 38.25 آمپر می باشد. جهت خرید بهترین موتور برق بنزینی، موتور برق هواسدان H9000DT-G، پیشنهاد می گردد. موتور برق هواسدان H9000D-G-ATS، موتور برق تک فاز بنزینی با شاسی صنعتی همراه با چرخ و دسته برای حمل نقل راحت و سیم پیچ تمام مس می باشد.

آنها سر و صدای زیادی ایجاد می کنند و از نظر اندازه و وزن بزرگ و سنگین هستند. از نظر کارایی ، قدرت و مدت زمان بیشتری نسبت به بنزین و بنزین دارند. موتور برق سایلنت دستگاهی می‌باشد که در حین کار کرد خود صدای کمتری دارد.

این کلید همچنین در‌صورت استفاده نادرست از پریز برق یا بروز هر مشکل دیگر مدار را قطع کرده و از آسیب رسیدن به شما و ژنراتور جلوگیری می‌کند.

آهنگ جدید

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما