بورل: اعضای برجام با حفظ تحریم های موشکی علیه ایران موافق نیستند


آفتاب نیوز :

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اعضای برجام دیدگاه‌های متفاوتی درباره تصمیم سه جانبه برای حفظ تحریم‌های موشکی علیه ایران دارند.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که دیدگاه های اعضای برجام در مورد تصمیم اخیر تروئیکای اروپایی برای لغو تحریم های موشکی علیه ایران که باید به عنوان بخشی از بندهای غروب برجام در 18 اکتبر 2023 لغو شود، متفاوت است. موضوع هنوز معلق است هنوز نه حل شده است.

وی اعلام کرد که در پی نامه 14 سپتامبر (23 شهریور) از سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان، «با همه شرکت‌کنندگان برجام درباره راه‌های پیش رو رایزنی کرده‌ام. پس از انجام این رایزنی ها متذکر می شوم که تا امروز به دلیل نظرات مختلف، این موضوع حل نشده و به قوت خود باقی است.

بورل افزود: در عین حال، شرکت کنندگان بر عزم خود برای یافتن راه حل دیپلماتیک در چارچوب برجام تاکید کردند.

این مقام اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در ۲۳ سپتامبر از دریافت نامه‌ای از سه کشور اروپایی عضو برجام خبر داد و نوشت: امروز نامه‌ای از وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس دریافت کردم. اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام).

وی با اشاره به ادعای سه کشور اروپایی مبنی بر عدم پایبندی ایران به تعهدات برجام، افزود: آنها اشاره کردند که نسبت به عدم پایبندی به تعهدات خود در چارچوب برجام ابراز نگرانی کرده و این موضوع را مورد بررسی قرار دادند. کمیسیون مشترک برجام تحت مکانیسم حل اختلاف (DRM) ذکر شده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: وزرای امور خارجه (تروئیکا) اعلام کردند که ایران از سال 2019 به این توافق پایبند نیست و به نظر آنها این موضوع از طریق سازوکار حل اختلاف مشترک حل نشده است. از منافع دوجانبه است، بنابراین قصد دارند به این توافق دست پیدا نکنند. آنها لغو تحریم های بیشتر را در 18 اکتبر 2023 اعلام کردند.

پس از امضای برجام در سال 2014 با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه، ایران به‌عنوان یک کشور مسئول به تعهدات خود بدون نقص عمل کرده و این موضوع در 16 گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید شده است. اما پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، تحریم هایی که به دلیل برجام برداشته شده بود، با تصمیم یکجانبه وی مبنی بر خروج از این توافق در 8 می 2018 دوباره برقرار شد.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
handcarpetirعسلویه، کتابفروشیدانیال اسماعیلی فر، پرسپولیستولید، لیگ قهرمانان آسیارئیس دولت، اشرف بروجردیحقوق کارگرانقتل مهرژوی و همسرشسیستم ارزی، موسسه مطالعات استراتژیک، اطلاعات بازاردانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، رزرو خوابگاه، دفتر دانشجویانمعلمان