E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش نشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیه

نشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیههمایش علمی بین المللی استادان زبان و ادبیات روسي دانشگاه هاي ايران و روسيه به مناسبت افتتاح مرکز آموزش و آزمون زبان روسي انستيتو پوشکين در دانشگاه الزهرا، با دعوت گروه زبان روسی آن دانشگاه و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی از استادان دانشگاههای مختلف، صبح روز شنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ در مرکز همايشهاي بين المللي دانشگاه الزهرا با حضور دکتر مهناز ملانظري سرپرست دانشگاه، دكتر يدالله اردوخاني معاون پژوهش و فناوري دانشگاه، دكتر مهدي سيف برقي معاون پژوهشي دانشگاه، دكتر پريچهر حناچي مدير همكاريهاي علمي بين المللي دانشگاه، دكتر سعيده دست آموز مدير گروه زبان و ادبيات روسي دانشگاه و دکتر جان اله کریمی مطهر رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و ساير استادان و دانشجويان زبان و ادبیات روسی برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه همایش، دکتر ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا، دکتر ویکتوریا ميخايلونا کوستوا مشاور و نماينده رييس انستيتو پوشکين، دكتر دست آموز مدیر گروه زبان روسی دانشگاه الزهراء، دكتر كريمي مطهر رييس انجمن ايراني زبان و ادبيات روسي و نيكلاي كنستانتينويچ كوزنتسوف نماينده سفارت روسيه در تهران، سخنانی ایراد کردند.
دکتر ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به ميهمانان، با اشاره به اهميت روابط ايران و روسيه با توجه به همسايگي دو کشور، و اعلام آمادگي دانشگاه الزهرا براي توسعه همکاريهاي دانشگاهي با روسيه برگزاري اين رويداد مهم را نشانه ي خوبي براي پيشرفت گروه نوپاي زبان و ادبيات روسي در اين دانشگاه دانست. وي افزود: با ايجاد مركز آموزش و آزمون زبان روسي گام نخست براي ايجاد ارتباط بیشتر برداشته شده و خاطرنشان كرد: دانشگاه الزهرا (س) در بين ۲۵مركز جديد شبكه همكاري موسسه دولتي زبان روسي پوشكين يكي از مراكزي است كه به عنوان مجري انجام فعاليت هاي علمي، آموزشي، تربيتي در زمينه آموزش و آزمون زبان روسي انتخاب شده و اين شروع مي تواند زمينه برقراري ارتباط فرهنگي مانند برنامه هاي ادبي و ملاقات با چهره هاي علمي و فرهنگي دو كشور شود.
دکتر ویکتوریا کوستوا مشاور و نماینده رسمی رئيس انستيتو پوشکين نيز با ابراز خوشوقتي از افتتاح مركز پوشكين در دانشگاه الزهرا، اظهار اميدواري كرد آموزش و آزمون زبان آموزان و مدرسان زبان روسي در ايران و اعطاي مدرك رسمي انستيتو پوشكين در دانشگاه الزهرا به عنوان نماينده رسمي انستيتو پوشكين در ايران موجبات رشد و توسعه زبان و ادبيات روسي در ايران را فراهم آورد. وي از دكتر سعيده دست آموز به عنوان مدير مركز انستيتو پوشكين دعوت كرد هداياي يادبود به مركز انستيتو پوشكين دانشگاه الزهرا را دريافت نمايد.
ایشان نیز با ایراد سخنرانی و بیان مختصری از فعالیتهای انجام گرفته در يکسال گذشته و بیان مشکلات و حمایت‌های انجام گرفته از رييس و مسوولین دانشگاه و همچنین همکارانش تشکر و قدردانی نمود و ضمن تشکر از همکاران اجرایی خانم کلاشی و دکتر نگمت اف، از دبیر انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی دکتر محمدبیگی برای همکاری در بهتر برگزار شدن این مراسم سپاسگزاری کرد.
سپس دکتر کریمی مطهر رییس انجمن ايراني زبان و ادبيات روسي در سخنراني خود افتتاح مرکز انستيتو دولتي پوشکين در دانشگاه الزهرا را به تمامي اساتيد گروه زبان روسي تبريك گفت. وي با ارائه تاريخچه فعاليت انجمن از سال ۲۰۱۲ تاكنون، انتشار دو فصلنامه علمي پژوهشي "پژوهشنامه زبان و ادبيات روسي" با رتبه بالاي علمي در نشريات دانشگاهي كشور، و برگزاري نشستهاي علمي تخصصي متعدد را با حضور استادان و دانشجويان و علاقه مندان زبان و ادبيات روسي در ايران را از جمله فعاليتهاي انجمن برشمرد.
در ادامه يكي از دانشجويان زبان روسي دانشگاه الزهرا شعري از پوشكين، شاعر و اديب روسي قرائت كرد و گروه تئاتر دانشجويان زبان روسي دانشگاه الزهرا تئاتري از پوشكين را اجرا كردند.
در مراسم افتتاحیه همایش توافقنامه تاسیس مرکز آموزش و آزمون زبان روسی در دانشگاه الزهرا به امضاي سرپرست دانشگاه الزهرا و نماينده رييس انستيتو پوشکين رسيد و مورد تبادل قرار گرفت. سرپرست دانشگاه الزهرا لوح يادبود دانشگاه الزهرا را به انستيتو پوشکين اهدا کرد. همچنين هدايايي نيز به رييس انجمن ايراني زبان و ادبيات روسي و نماينده سفارت روسيه در تهران به رسم يادبود اعطا شد.
همايش پوشكين با ارائه کارگاه های تخصصی برای استادان تا بعد از ظهر ادامه داشت.

نشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیه

 نشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیهنشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیه

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش نشست علمی-بین المللی استادان زبان روسی دانشگاه های ایران و روسیه