E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

نیم ساعتی با نویسندگان روس

با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی، گروه و انجمن علمی دانشجویی زبان روسی دانشگاه تربیت مدرس با هدف افزایش سرانه‌ی مطالعه، معرفی آثار ترجمه شده‌ی روسی، شناخت سبک‌های متفاوت مترجمان و آشنایی با مترجمان ادبی زبان روسی، مجموعه نشست هایی را با عنوان "نیم ساعتی با نویسندگان روس" به صورت هفتگی برگزار می کند.

در هفته‌ی اول و در نخستين جلسات كتابخواني، کتاب «حمام‌ها و آدم‌ها» اثر میخائیل زوشنکو با ترجمه‌ی دکتر آبتین گلکار عضو هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه خوانده شد. اين برنامه در روزهاي دوشنبه ۱ شهریور و چهارشنبه ۳ شهریور ماه با حضور ۳۰ مخاطب به صورت مجازی برگزار شد.
مجری این هفته‌ برنامه شیرین عینی دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی و عضو انجمن علمی دانشجویی زبان روسی دانشگاه تربیت مدرس بود.
در روز اول این برنامه، دکتر هادی بهارلو عضو هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه، برنامه را با سخنان خود و خوانش مقدمه‌ کتاب آغاز کرد و سپس شرکت‌کنندگان شروع به خوانش داستان‌های کتاب نمودند. در روز دوم این برنامه مترجم کتاب، دکتر آبتین گلکار نیز با شركت در برنامه و خوانش داستان ها، در مورد نویسنده‌ی کتاب و داستان‌هایی که خوانده شد سخنرانی کرد و به پرسش‌های حضار پاسخ داد.
قرار است این برنامه هر هفته برگزار شود و هر هفته یک کتاب از نویسندگان و مترجمان مختلف زبان روسی خوانده ‌شود.

کارگاه بازگویی متن در فرایند یادگیری زبان خارجی (زبان روسی)

با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و انجمن علمی دانشجویی زبان روسی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا (س)، "کارگاه بازگویی متن در فرایند یادگیری زبان خارجی (زبان روسی)" را با هدف تدریس بازگویی متن و افزایش مهارت دانشجویان در مکالمه‌ی زبان روسی با تدریس خانم دکتر مریم شفقی در روز ۵ شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در اسکای روم برگزار خواهد شد.

مطالب بیشتر ...

زیر مجموعه ها