E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی در آستانه برگزاری است

اولین همایش ملی «نقد متون و کتب علوم انسانی»اولین جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی به همت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و با حمایت بیش از 20دانشگاه و دیگر مراکز علمی و همچنین انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی در 30 آذرماه سال جاری در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
این جشنواره به پاس بیش از دو دهـه تجربه حرفه‌ای و فعالیت شورا در حوزه نقد و بررسی متون علوم انسانی با حضور پیشکسوتان و فعالان علوم انسانی، اعضای گروه‌های شورای متون و ناقدین حوزه علوم انسانی برگزار می‌گردد.
دکتر حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این خصوص گفت: شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی نخستین مجموعه علمی و پژ‍وهشي در نظام جمهوری اسلامی ایران است که به بررسی و نقد کتب دانشگاهی و منابع علوم انسانی می¬پردازد. رسالت،‌ اهداف و برنامه‌هاي راهبردی شوراي بررسي متون و كتب علوم انساني در جهت ترويج جريان نقد متون علمي در جامعه علمي كشور تعریف شده و حلقه وصل حوزه علوم انساني به اين جريان است.
وی افزود: در همایش ملی «نقد متون و کتب علوم انسانی» همراه با بازشناسی و نکوداشت دو دهه فعالیت شورای بررسی متون که توسط پژوهشگاه علوم انسانی و شورای بررسی متون و با همکاری سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برگزار می‌گردد، امیدواریم یک رویداد علمی و فرهنگی شایسته رقم بخورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، بیش از 100 مقاله در این همایش پذیرفته شده است. دکتر جان اله کریمی مطهر، ردیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و دبیر علمی همایش در این باره گفت: همایش نقد متون در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده است و مقالات ارسالی به همایش نقد از پراکندگی دانشگاهی و جغرافیایی مناسبی حکایت دارد به گونه ای که حدوداً از 40دانشگاه یا مرکز علمی متعلق به بیش از 20استان کشور مقاله به سامانه همایش ارسال شده است. وی افزود: بیشترین تعداد مقالات به ترتیب به محورهای تجارب حرفه‌ای نقد و مبانی نقد تعلق دارد.
دکتر کریمی مطهر به پیش‌همایش‌ها نیز اشاره کرد و گفت: برای همایش اصلی تعدادی پیش همایش توسط گروه‌های تخصصی شورای بررسی متون در قالب سمینار، نشست علمی یا تخصصی برگزار شه است.
دبیر علمی همایش خبر داد که در این همایش از ناقدان برتر و مقالات برتر حوزه نقد و پیشکسوتان علوم انسانی نیز تقدیر می شود.