E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

اولین همایش ملی «نقد متون و کتب علوم انسانی»

اولین همایش ملی «نقد متون و کتب علوم انسانی»همراه با بازشناسی و نکوداشت دو دهه فعالیت‌های شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی توسط شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و تعدادی دیگر از دانشگاه‌ها و انجمن‌های کشور برگزار می شود:
دبیر علمی همایش: دکتر جان اله کریمی مطهر
اهداف همایش: توسعه فرهنگ نقد متون و کتب علوم انسانی و ترویج گفتمان انتقادی در جامعه علمی کشور
محورهای همایش:
الف) مبانی نقد (مبانی نظری و اصول نقد علمی ، نقد و نظریه پردازی)
ب) روش نقد (روش شناسی نقد علمی، آداب و فرهنگ نقد)
ج) تجارب حرفه‌ای نقد (نقد منابع درسی و تخصصی جدید در قلمرو علوم انسانی، نقدهای اثربخش و گفتمان ساز در حوزه های مختلف علوم انسانی، وضعیت نقد متون و کتب علوم انسانی دانشگاهی، جایگاه و وضعیت نقد در ایران و سایر کشورهای جهان، موانع فرهنگی و اجتماعی نقد علمی، و نقد متون درسی معروف جهانی)
د) چشم انداز نقد مطلوب (نقد، نوآوری و تولید علمی، اخلاق و انصاف در نقد علمی، رویکردها و راهکارها نقد علمی، و راهکارهای ارتقای سطح اثربخشی نقد)
 مهلت ارسال مقالات: دهم مهرماه سال ۱۳۹۶
زمان برگزاری: ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۶
 شایان ذکر است که این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) به ثبت رسیده است.
علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی (http://conf.isc.gov.ir/rtbh96) مراجعه نمایند.

با توجه به استقبال علاقه مندان و درخواست استادان و دانشجویان رشته های مختلف علوم انسانی، مهلت ارسال مقالات به اولین همایش ملی نقد متون و کتب متون انسانی تا پایان روز 28 مهرماه تمدید شد.